2024

Je léto, ale my se již chystáme , vedle naší další práce, na Vánoce s Choreou pro vás! 

Termíny vánočních koncertů Vánoce s Choreou 2024 jsou již nyní na našem kalendáři! Stačí, když si v kalendáři nalistujete prosinec 2024 :-). Předprodeje na většinu z nich budou zahájeny v září! :-) 


2023

Termíny vánočních koncertů Vánoce s Choreou 2023 jsou již nyní na našem kalendáři! Stačí, když si v kalendáři nalistujete prosinec 2023 :-). Předprodeje na většinu z nich budou zahájeny v září! :-) 

Chorea Bohemica , jak ji asi neznáte?

Ahoooj fandové souboru Chorea Bohemica! Kdo jste to nestihnul v úterý přijít se podívat, teda hlavně poslechnout, máte možnost ještě jednou, a to 16.května od 19h v Praze 3, do Venuše ve Švehlovce. https://goout.net/cs/chorea-bohemica-leos-janacek-bohuslav-martinu-trochu-jinak/szfbcqv/
Těšíme se na vás na všechny!

Vstupenky:
ZDE


Chorea Bohemica , jak ji asi neznáte?

Leoš Janáček, Bohuslav Martinů trochu jinak…

19. října 2023 od 19H Praha - DIVADLO: Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha 3

Kromě dnes již věhlasného vánočního pořadu Vánoce s Choreou, který je každoročně souborem pořádán a těší se velké divácké oblibě, zůstává trvalým cílem souboru vytvářet pro své diváky nové programy.

V rámci tohoto koncertu máte možnost se zaposlouchat do pořadu, který vznikl za podpory Státního fondu kultury České republiky. Jedná se o svébytnou instrumentaci díla Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů, které není doslovnou interpretací, ale jejím aranžmá. Jedná se o úpravu lidových písní a textů, jak je viděli L. Janáček a B. Martinů, do podoby tradičního souborového obsazení. 

Přínosem tohoto projektu vidí členové souboru nejen v edukaci mladého publika a obeznámení široké veřejnosti s pro mnohé neznámými písněmi, které by ale neměly být opomíjeny, ale i v šíření odkazu světově uznávaných skladatelů jakými bezpochyby Leoš Janáček a Bohuslav Martinů byli. Písňový večer je doplněn o úpravy některých českých lidových písní v konfrontaci s úpravami melodií a textů z destinací dalo by se říct až exotických.   Pořad Chorea Bohemica zařadila do svého stálého repertoáru. 

Představení se koná místo pro nemoc zrušeného koncertu, který se měl uskutečnit 16.5 🥳 


Již proběhlo:  

25. dubna 2023 od 18h Praha - Evangelický kostel ve Střešovicích, náměstí Před bateriemi 950/22


2022

Vážení fandové Vánoc s Choreou,

termíny představení pro letošní rok jsou již s pořadateli domluveny. Naleznete je ZDE


Chorea Bohemica , jak ji neznáte?

Jidiš písně v konfrontaci s českou a moravskou lidovou notou v podání souboru Chorea Bohemica.  

Jidiš písně v aranžmá Zdeňka Zelby budou – v podání souboru Chorea Bohemica – pro publikum něčím zcela novým. 

Lidovou tvorbu představenou v konfrontaci s poklady z domácího lidového odkazu, z nichž čerpali takoví velikáni, jakými byli v tomto případě Leoš Janáček (Moravská lidová poezie v písních), Bohuslav Martinů (Písničky na jednu stránku), přetransformoval soubor Chorea Bohemica do svého typického obsazení. Aranže původních židovských melodií, ale i Janáčkových a Martinů klavírních doprovodů z autorské dílny Zdeňka Zelby a Milana Puklického dostaly podobu, která, jak pevně věříme, osloví nejen stálé a věrné posluchače souboru, ale také nové publikum. Vedle židovských melodií přiblíží tvorbu našich hudebních velikánů i těm, kteří, (jistě nedopatřením) ani netuší, jak úžasný otisk v písňové tvorbě nám zanechali. Doplněno o autorské úpravy lidových písní Jaroslavem Krčkem tak vznikl pořad, ve kterém hlavní roli hraje nikoli soubor Chorea Bohemica, ale jako vždy – lidová píseň.     

8. listopadu 2022 od 19h Trutnov - sál Bohuslava Martinů v rámci festivalu Devět brran2021

UPOZORNĚNÍ PRO VÁHAJÍCÍ ;-) 

ZATÍM, CO VSTUPENKY NA PŘEDSTAVENÍ VE STAVOVSKÉM DIVADLE JSOU JIŽ PRAKTICJY VYPRODANÉ, STÁLE MÁTE MOŽNOST PŘIJÍT DO KRÁSNÉHO PROSTŘEDÍ VE VELKÉM SÁLE MĚSTSKÉ KNIHOVNY V PRAZE.  

NEODKLÁDEJTE KOUPI AŽ NA MÍSTO. POKLADNA V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ NENÍ V BĚŽNÉM PROVOZU. ONLINE JE MOŽNO NAKOPOVAT VSTUPENKY JEŠTĚ 1/2 HODINY PO ZAHÁJENÍ PŘEDSTAVENÍ.

24.8.2021


Vážení fandové Vánoc s Choreou,

i letos bude před představením a o přestávce probíhat prodej ručně vyrobených dřevěných originálních figurek z programu Vánoce s Choreou. 

Figurky si můžete objednat i předem. Bližší informace naleznete ZDE

25.7.2021

Vážení fandové Vánoc s Choreou,

termíny představení pro letošní rok jsou již s pořadateli domluveny. Naleznete je ZDE

Přesné termíny zahájení předprodeje vstupenek na jednotlivá představení neznáme, ani  je nemůžeme nijak ovlivnit. Proto prosíme, sledujte webové stránky jednotlivých kulturních zařízení a stránky obvyklých distributorů ( Ticketportal, Ticketmaster)  Předpokládáme, že do distribuce se dostanou koncem srpna nebo v průběhu září.

21.5.2021

Vážení fandové Vánoc s Choreou, naši milí příznivci!

po loňském výpadku z důvodu pandemie pro vás Vánoce s Choreou opět připravujeme, protože věříme, že se budou představení konat! Těšíme se na všechny příznivce i na nové diváky všeho věku! Sledujte "kalendář akcí" na našem webu! 

Vaše Chorea Bohemica

2020

VÁNOCE S CHOREOU 2020 ZRUŠENY


Je nám to opravdu moc líto, ale současná situace nám neumožňuje realizovat žádné z plánovaných představení. Omlouváme se všem našim příznivcům.


Zakoupené vstupenky řešit vždy s pořadatelem toho kterého představení. Stavovské již přislíbilo termíny na 2021 tedy bude možné vstupenky převádět a podobné to bude i u dalších. Situace nás netěší, ale nedá se nic dělat ... 


  2019

Chorea Bohemica - Hořické pašije a velikonoční zpívání a říkaní 

Velikonoce, stejně jako Vánoce, provázelo a stále provází nepřeberné množství pohanských i křesťanských zvyků, které se někdy zcela prolnuly. Jejich základní podstatou z dob předkřesťanských bylo vítání přicházejícího jara, nového vegetačního období, v přeneseném slova smyslu vítězství života nad smrtí. Pro křesťany jsou Velikonoce především spojovány se vzkříšením Ježíše Krista.

Chorea Bohemica ve svém velikonočním zpívání a povídání posluchače uvede do obojího vnímání Velikonoc. Hořické pašije  Jaroslava Krčka připomenou křesťanské tradice tohoto období a jarní písně zase tradice pohanské.  

Středa 17. dubna 2019 od 19:00 h - Praha 6 - Střešovice,  Náměstí Před Bateriemi 950/22

Koncert v rámci "Koncertů na kopci"

 2012

Milí přátelé,

hudební část souboru Chorea Bohemica pro vás v létě ve studiu Faust Records v Dejvicích natočila novou desku (LP a CD) s oblíbenými vánočními písněmi a koledami. 

CD a LP budou dokončeny v polovině listopadu a prodávat se budou na všech letošních vánočních koncertech a na některých vybraných místech, jejichž seznam uveřejníme později. 

Desku si můžete od 15. 11. 2012 vyzvednout osobně (100 m od stanice metra Dejvická) nebo objednat na dobírku na adrese:

Richard Mader-studio Faust-Records, 

Na Hutích 665/8 Praha 6 Dejvice 160 00 

Případně se domluvte na adrese studio@faust.cz.

 

Cena je 250,- Kč za CD a za číslovanou speciální limitovanou edici LP (jen 400ks) 350,- Kč.