2021

24.8.2021


Vážení fandové Vánoc s Choreou,

i letos bude před představením a o přestávce probíhat prodej ručně vyrobených dřevěných originálních figurek z programu Vánoce s Choreou.

Figurky si můžete objednat i předem. Bližší informace naleznete ZDE

25.7.2021

Vážení fandové Vánoc s Choreou,

termíny představení pro letošní rok jsou již s pořadateli domluveny. Naleznete je ZDE .

Přesné termíny zahájení předprodeje vstupenek na jednotlivá představení neznáme, ani je nemůžeme nijak ovlivnit. Proto prosíme, sledujte webové stránky jednotlivých kulturních zařízení a stránky obvyklých distributorů ( Ticketportal, Ticketmaster) Předpokládáme, že do distribuce se dostanou koncem srpna nebo v průběhu září.

21.5.2021

Vážení fandové Vánoc s Choreou, naši milí příznivci!

po loňském výpadku z důvodu pandemie pro vás Vánoce s Choreou opět připravujeme, protože věříme, že se budou představení konat! Těšíme se na všechny příznivce i na nové diváky všeho věku! Sledujte "kalendář akcí" na našem webu!

Vaše Chorea Bohemica

2020

VÁNOCE S CHOREOU 2020 ZRUŠENY


Je nám to opravdu moc líto, ale současná situace nám neumožňuje realizovat žádné z plánovaných představení. Omlouváme se všem našim příznivcům.


Zakoupené vstupenky řešit vždy s pořadatelem toho kterého představení. Stavovské již přislíbilo termíny na 2021 tedy bude možné vstupenky převádět a podobné to bude i u dalších. Situace nás netěší, ale nedá se nic dělat ...


2019

Chorea Bohemica - Hořické pašije a velikonoční zpívání a říkaní

Velikonoce, stejně jako Vánoce, provázelo a stále provází nepřeberné množství pohanských i křesťanských zvyků, které se někdy zcela prolnuly. Jejich základní podstatou z dob předkřesťanských bylo vítání přicházejícího jara, nového vegetačního období, v přeneseném slova smyslu vítězství života nad smrtí. Pro křesťany jsou Velikonoce především spojovány se vzkříšením Ježíše Krista.

Chorea Bohemica ve svém velikonočním zpívání a povídání posluchače uvede do obojího vnímání Velikonoc. Hořické pašije Jaroslava Krčka připomenou křesťanské tradice tohoto období a jarní písně zase tradice pohanské.

Středa 17. dubna 2019 od 19:00 h - Praha 6 - Střešovice, Náměstí Před Bateriemi 950/22

Koncert v rámci "Koncertů na kopci"

2012

Milí přátelé,

hudební část souboru Chorea Bohemica pro vás v létě ve studiu Faust Records v Dejvicích natočila novou desku (LP a CD) s oblíbenými vánočními písněmi a koledami.

CD a LP budou dokončeny v polovině listopadu a prodávat se budou na všech letošních vánočních koncertech a na některých vybraných místech, jejichž seznam uveřejníme později.

Desku si můžete od 15. 11. 2012 vyzvednout osobně (100 m od stanice metra Dejvická) nebo objednat na dobírku na adrese:

Richard Mader-studio Faust-Records,

Na Hutích 665/8 Praha 6 Dejvice 160 00

Případně se domluvte na adrese studio@faust.cz.

Cena je 250,- Kč za CD a za číslovanou speciální limitovanou edici LP (jen 400ks) 350,- Kč.